Bagaż podręczny – co możemy do niego zabrać?

Jak sama nazwa wskazuje, bagaż podręczny jest tym, który mamy zawsze przy sobie. Bez względu na to, czy jest większych, czy mniejszych rozmiarów, warto zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie tutaj niewielka torba na kółkach, której prowadzenie będzie bezproblemowe. Jeśli rodzaj bagażu będzie ustalony, należy na stronie przewoźnika sprawdzić, jakie rzeczy można przewozić w bagażu podręcznym. Okazuje się bowiem, że nie wszystko można zapakować do małej walizki, którą będziemy mieć zawsze przy sobie.

Weź pod uwagę środek transportu i wskazówki przewoźnika.

Nie ulega wątpliwości, że ostateczne zdanie co do bagażu podręcznego będzie miał zawsze przewoźnik. Wie on bowiem najlepiej, jakie rzeczy można bezpiecznie transportować. Zna maszyny, którymi transportuje podróżnych. Warto zatem zapoznać się z jego wskazówkami. Co więcej, należy mieć również na uwadze, że zasady, jakie panują w autokarze mogą różnić się znacznie od tych, których należy przestrzegać w samolocie.

Bez względu na to, pasażer musi mieć świadomość, że do bagażu podręcznego nie może zapakować żadnych niebezpiecznych, ostrych i wybuchowych przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla niego i pozostałych pasażerów. Do małej walizki można spakować natomiast: płyny do picia tutaj również są ograniczenia – najczęściej to około 1 litra), przyjmowane lekarstwa, akcesoria medyczne, np. plaster itp, szczoteczkę i pastę do zębów, obuwie, a nawet sprzęt elektroniczny. Jeśli chcecie zabrać ze sobą na pokład jeszcze inne rzeczy, które Waszym zdaniem mogą przydać się podczas podróży, sprawdźcie u przewoźnika, czy wyraża na to zgodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *