Była walizka, była torba podręczna na kółkach, przyszedł czas na plecak – dlaczego to on powinien stać się bagażem podręcznym?

W poprzednich wpisach mówiliśmy o tym, dlaczego warto na bagaż podręczny wybrać walizkę i torbę podróżną. Wielu z Was z pewnością zastanawiało się wówczas, co powiemy o plecaku, który również może być świetny do zapakowania potrzebnych w podróży rzeczy. Chcemy, aby nasi czytelnicy mieli 100% wiedzę na temat pakowania, dlatego dziś opowiemy o plecaku. Ten z pewnością nie będzie tak wygodny jak torba na kółkach, czy walizka. Posiada jednak swoje zalety, o których warto pamiętać w momencie dokonywania wyboru.

Plecak – na plecy i w drogę!

Nie da się ukryć, że choć plecak nie posiada kółek, jest niezwykle wygodny w transporcie. Wystarczy założyć go na plecy i przenieść w określone miejsce. Warto również podkreślić, że jest najlżejszy spośród wszystkich wymienionych możliwości, co oznacza, że możemy zapakować do niego więcej bagażu. W momencie, kiedy przewoźnik jasno określił ile może ważyć bagaż podręczny, jest to ogromna zaleta.

Warto również podkreślić, że plecak można wykorzystać podczas zwiedzania. W przeciwieństwie do walizki i torby, można go wypakować w hotelu, zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy i udać się z nim na wycieczkę. Z pewnością będzie o wiele wygodniejszy, niż torba przewieszona przez ramię.

Produkt ten nie sprawdzi się raczej, jeśli jesteśmy pedantami, którzy przed każdą podróżą prasują wszystkie części garderoby. Trzeba mieć na uwadze, że te z pewnością się wygniotą podczas podróży.Jest jednak rozwiązanie – praktycznie w każdym hotelu znajduje się żelazko, które pozwoli nam doprowadzić ubrania do stanu używalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *