Czym różni sie bagaż podręczny od rejestrowanego? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Podróż wyzwala w wielu ludziach adrenalinę, która zaćmiewa czasami logiczne myślenie. Niektóre osoby, które wyjeżdżają po raz pierwszy gubią się w tym, jakie bagaż mogą zabrać ze sobą. Dziś, mając na uwadze, że przewoźnicy co rusz zmieniają przepisy dotyczące możliwości przewożenia określonych rzeczy, chcemy Wam uświadomić, czym różni się bagaż podręczny od rejestrowanego. Mamy nadzieję, że zawarte we wpisie informacje pozwolą Wam usystematyzować wiedzę i wyjazd przestanie być dla Was czymś stresującym.

Bagaż rejestrowany = bagaż główny

Niektóre osoby mają taki dar, że potrafią wszystkie potrzebne rzeczy spakować do bagażu podręcznego, który zabierają ze sobą na pokład samolotu lub autokaru. Jeśli jednak nie jest możliwe, aby całość bagażu zmieściła się w torbie podręcznej na kółkach, zmuszeni jesteśmy wykupić dodatkowy bagaż. Właśnie nim jest bagaż rejestrowany, inaczej nazywany również głównym. Przewożony jest on w oddzielnym luku bagażowym, dlatego też istotnym jest, aby był odpowiednio oznaczony. O pomyłkę bowiem nietrudno. A przecież nie chcielibyśmy dostać cudzej walizki.

Opłaty za bagaż główny są różne. Jak można się spodziewać, wszystko zależy od przewoźnika. Niektórzy wliczają bagaż główny w cenę biletu, inni nie. Niemniej jednak, należy mieć na uwadze, że cena takiej przyjemności waha się w granicach 60 do 300 zł. Pamiętajcie, że jest to cena w jedną stronę. Zanim zatem zamówicie bilet u określonego przewoźnika, sprawdźcie dokładnie co obejmuje jego cena i ile ewentualnie będziecie musieli dopłacić za dodatkowy bagaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *