Torba a środek podróży – czy ten ma znaczenie?
Wybierając się w podróż, warto zastanowić się nad tym, jakiej wielkości powinna być nasza torba podręczna na kółkach. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach nie ma to znaczenia, jednak istnieją takie środki transportu, w których trzeba mieć określony bagaż (np. samolot). Mając na uwadze, że niektóre osoby nie zdają sobie sprawy z tego faktu, dziś chcemy poruszyć ten jakże ważny temat. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam wybrać odpowiedni produkt.
Samochód, pociąg, autobus – ogromna torba nie stanowi problemu
Kiedy za środek lokomocji wybieramy własny samochód, torba podręczna na kółkach może mieć dowolną wielkość. Ta ograniczona jest bowiem jedynie rozmiarami bagażnika. Inaczej jest, kiedy w podróż wybieramy się pociągiem lub autokarem. Choć bagaż nadal może być znacznie większy, niż w samolocie, jest już odrobinę ograniczony. Pamiętać należy, że publicznymi środkami transportu podróżuje więcej osób, co oznacza, że miejsce na bagaż może być ograniczone.
Jeśli natomiast chodzi o wspomniany wyżej samolot – tutaj przepisy są bardziej restrykcyjne. Torba na kółkach musi mieć określone wymiary i wagę. Jeśli je przekroczymy, należy dopłacić za nadbagaż. Mówiąc o masie bagażu, ten w zależności od linii lotniczych nie może przekroczyć 8 lub 9 kg. Jeśli chodzi natomiast o jego wymiar to do kabiny możemy zabrać torbę o wymiarach 23x40x55 cm, a typowa torba podręczna na kółkach powinna mieć wymiar 20x35x12 cm. Warto jednak przed każdą podróżą dokładnie sprawdzić regulamin linii lotniczych, którymi będziemy podróżować. Okazuje się, że mogą mieć one własne wytyczne, których należy przestrzegać.