Waga bagażu podręcznego – czy ta ma znaczenie?

W ostatnim wpisie poruszyliśmy kwestię wymiarów bagażu podręcznego. Ustaliliśmy, że każdy przewoźnik ma swoje wymagania co do niego, warto zatem zawsze upewnić się, że torba podręczna na kółkach, którą posiadamy, będzie spełniała jego normy.

Mając na uwadze fakt, że nie tylko wymiary bagażu podręcznego są ważne, w dzisiejszym wpisie chcemy poruszyć temat jego wagi. Tak, okazuje się, że ta także ma ogromne znaczenie. Jeśli jesteście ciekawi, na co powinniście zwrócić uwagę, zachęcamy do lektury.

5, 10, 15 kg – ile możesz zapakować do bagażu podręcznego?

Jak sama nazwa wskazuje, bagaż podręczny to ten, który możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu, czy do autokaru. Osoby, które myślą, że mogą spakować do niego mnóstwo rzeczy, są w błędzie. Okazuje się, że ten nie może przekroczyć określonej liczby kilogramów. Przyglądając się informacjom rozmaitych przewoźników, śmiało można stwierdzić, że zawsze podają wagę bagażu podręcznego. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zarówno samolot, jak i autobus mają określoną nośność, której powinien przestrzegać przewoźnik. Wracając jednak do wagi bagażu – ta nie powinna przekraczać nigdy 10 kg. Warto podkreślić, że oprócz bagażu podręcznego, wielu przewoźników pozwala  na zabranie przez pasażera dodatkowej torebki, lub plecaka. Te bagaże muszą być jednak przewożone na kolanach.

Pakując bagaż podręczny warto mieć na uwadze, że można za niego zapłacić. Tutaj polityka przewoźników jest różna – jedni pobierają za niego określoną opłatę, inni nie. To także warto sprawdzić jeszcze przed podróżą, aby nie doszło do niepotrzebnego rozczarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *