Wymiary bagażu podręcznego – to one mogą zepsuć urlop

Jak można się spodziewać, pomimo tego, że torba podręczna może być na kółkach, jej waga nie powinna przekraczać określonej ilości kilogramów. Co więcej, musi mieć ona także odpowiednie wymiary. Te wytyczne są przestrzegane szczególnie u przewoźników powietrznych. Jak można się spodziewać, samoloty mają określoną nośność, jak również ilość miejsca, dlatego też podróżujący muszą liczyć się z ograniczeniami, jakie ci wprowadzają w stosunku do bagaży. Dziś, mając na uwadze, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, chcemy poruszyć ten temat.

Wymiary torby podręcznej

Tutaj zdania są podzielone. Wspominaliśmy już, że u przewoźników powietrznych, bagaż podręczny ma określony wymiar. Aby nie być zdziwionym, że nie możecie wejść na pokład samolotu z większą walizką, warto jeszcze przed zakupem odpowiedniej torby sprawdzić, jakie ta powinna mieć wymiary.

Jeżeli chodzi natomiast o przewoźników autokarowych – tutaj temat nie jest do końca określony. Jedni bowiem podają wymiary bagażu podręcznego, inni zaznaczają jedynie, że ten powinien mieć wielkość, która pozwoli odłożyć go na półkę znajdującą się nad pasażerem lub umieścić w przestrzeni pod siedzeniem. Jak zatem widać, trudno jednoznacznie określić, jakie dokładnie wymiary powinien mieć bagaż podręczny. Jedno jest pewne – jeśli będziecie mieć wątpliwości, zawsze można skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić tę kwestię. Jest to rozwiązanie, które pozwoli Wam uniknąć rozczarowań podczas podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *